Yürüyerek Zayıflayın

Fazla kilolar özellikle kadınların korkulu rüyasıdır. Ancak yürüyerek zayıflamak mümkün.Yanlış okumadınız. Öyle zorlu spor hareketleri ile uğraşmanıza hiç gerek yok. Orta tempoda bir yürüyüş ile bir saatte 400 kalori verebilirsiniz. Eğer insan vücudunda 1 kg yağ yakımı için 7200 kalori harcamanız gerektiği gerçeğini düşünücek olursak 18 saat yürümeniz gerekiyor. Bu da sabır gerektiriyor.

Unutmayın siz her şeyin üstesinden gelebilecek güce sahipsiniz. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız en ideal yöntemin yürüyüş olduğunu unutmayın. Verdiğiniz kiloları geri almak yok artık.

Aslına bakarsınız yürüyüş yaptığınız taktirde metabolizmanız hızlanacak ve siz 1 saatlik tempolu yürüyüşünüzün ardından yaktığınız 400 kaloriye ek olarak 200-300 kaloriyi gün içinde yakıyor olacaksınız. Günde 600 kalori yaktığınızı ele alırsak 12 saatlik yürüyüş ile 1 kilo yağ yakıyor olacaksınız.

Hızlı bir şekilde kilo vermek isteyebilirsiniz ancak vücudunuza nasıl davranırsanız karşılığını aynı şekilde alırsınız. Yani eğer siz hızlı bir şekilde sağlıksız kilo verirseniz vücudunuz da sağlıksız bir şekilde verdiğiniz kiloyu fazlasıyla geri alacaktır. Yediklerinize dikkat ederek ve düzenli yürüyüş yaparak sağlıklı bir şekilde verdiğiniz kiloları geri almanız zorlaşacak ve siz her zaman güzel bir vücuda sahip olacaksınız.

Yürüyüş kemikleri güçlendirirerek akciğer ve kalp sağlığınızı olumlu anlamda etkileyecektir. Yapılan bir araştırmaya göre haftalık 20-25 kilometre yürüyüş yapan kişilerin diğer insanlardan daha fazla yaşadıkları kanıtlandı. Buna göre yürüyüş aslında vücudunuzun bir ihtiyacı.

Sağlıklı bir yaşam süren bireylerin günde 10.000 adım atması gerekiyor. Yürüdüğünüz her dakikanın ömrünüze 1.5 dakika eklediği söylenir. Günde 1 saat yürüyorsanız ertesi gün bu zaman dilimine 10 dakika daha ekleyin çünkü vücut zorlandığında daha çok kilo kaybeder. Ancak yürüyüş ile kilo vermek istiyorsanız aynı zamanda sağlıklı beslenmeye dikkat etmeniz gerektiğinin altını çiziyoruz. Unutmayın içinizdeki güçle her şeyi başarabilirsiniz.