Göbek Eritme Yöntemleri

Karnınıza baktığınızda sizi rahatsız eden fazla kilolarınızı mı fark ediyorsunuz? Göbeğinizdeki yağlardan kurtularak düz bir karına sahip olmayı mı hayal ediyorsunuz? İşte bu sorulara cevabınız evet ise yazımızı dikkatle okuyun. Tabi sadece okumakla olmaz uygulamaya geçmelisiniz. İşte göbeğinizden kurtulmak için yapmanız gerekenler...

Göbek Egzersizleri
Günde en az 10 dakika göbek eritme egzersizleri yapın. Bu karnınızdaki yağların erimesi ve karnınızın sıkılaşmasına yardımcı olacaktır. Artık o çirkin görüntüden kurtulabileceksiniz.

Tuz ve Şekerden Uzak Durun
Şeker ve tuzu azaltmak oldukça zor olsa da bunlardan uzak durun. Çayınızı bile şekersiz içmelisiniz. Tuz içeren besinler vücutta su tutar bu da yağ yakımını oldukça zorlaştırır.

Yeşil Besinlerle Dost Olun
Günlük yiyecekleriniz arasına bol bol yeşil sebze ekleyin. Çünkü yeşil sebzeler doğal antioksidanlardır. Ayrıca kalori değerleri oldukça düşük olmakla birlikte önemli lif kaynaklarıdır. Brokoli, lahana, kıvırcık, salatalık gibi besinleri bol bol tüketebilirsiniz.

Yağ Yok!
Özellikle patates kızartması ve cipslerden uzak durun. Hamur işlerini yememeniz gerektiğini söylmeye bile gerek yok.

Bol Bol Su İçin!
Su yağları parçalamak için en önemli maddedir. Tokluk hissi de verir. Bu nedenle bol bol su içmelisiniz. Günde 2,5 litrenin üzerinde su tüketin. Ancak 3 litreyi geçirmeyin. Suyun da fazlası zararlıdır.

Lifli Gıdalar Yiyin.
Yağlardan kurtulabilmeniz için yulaf ve tahıllı gıdalar gibi lifli ve tahıllı besinleri unutmayın. Patates lif açısından zengin bir gıdadır. Bu da açlık hissini bastırmaya yardımcıdır. Patatesi haşlanmış olarak tüketin.
Pilates Yapın.
Pilates yapmak karın bölgenizdeki yağları yakmak için en güzel yöntemdir. Bir pilates topu alın ve günde yalnızca 20 dakikanızı ayırarak göbeğinizden kurtulup dümdüz bir karına sahip olabilirsiniz.

Bitki Çayı İçin.

Yemeğinizi düzenli bir şekilde yer ve bunu bitki çayları ile desteklerseniz yağ yakımınız hızlanacaktır. Çünkü bitki çayları metabolizmanızı hızlandırır. Yeşil çaya merhaba diyebilirsiniz.

Bütün bu kurallara uyduğunuz taktirde 1 haftada değişimi gözlemleyebilir ve 2 ila 4 hafta arasında göbeğinize elveda diyebilirsiniz. Unutmayın sabır ve azim sayesinde her şey mümkün. Hiçbir şeye ben beceremem gözü ile bakmayın. Yapabileceğinize inanın ve göbeğinize bir daha görüşmemek üzere veda edin.