Bitki Çayları Zayıflatır Mı?

Hepimizin merak ettiği bir soru “Bitki çayları zayıflatır mı?“ sorusudur. Uzmanlar kilo verirken bitki çaylarının metabolizmayı hızlandırdığını ve sindirimi kolaylaştırdığını böylelikle daha fazla kilo kaybı olacağını söylemektedir. Ancak tabi ki yalnızca bitki çayı içerek kilo vermek istiyor ve sürekli yemek yiyorsanız elbette ki bunu başaramazsınız. Düzenli yemek yiyerek ya da diyet programlarınıza ek olarak bitki çayları tükettiğinizde daha hızlı kilo kaybedersiniz.

Bitki çayı ile zayıflamak istiyorsanız idrar söktürücü etkisine sahip bitki çaylarını tüketebilir ya da metabolizmanızın hızlanmasını sağlayan bitki çaylarıyla normalde yaktığınızda daha çok kalori yakabilirsiniz. Burda dikkat etmeniz gereken bir şey var. Kullandığınız çayların sağlık bakanlığı onayı aldığından emin olmalısınız. Bitki çaylarının sürekli kullanılması tavsiye edilmez. Örneğin 5 gün içiyorsanız iki gün ara vermelisiniz ki metabolizmanız dengelensin. Eğer bitki çaylarıyla zayıflamaya karar verdiyseniz size birkaç bitki çayı önerebiliriz.

Yeşil Çay:
Kötü kolestrolü düşürerek metabolizmanızı hızlandırır. İstahınızı bastırarak yağ yakmanıza yardımcı olur.

Oolong Çayı:
Metabolizma hızınızı %10 seviyesinde artırır. Çinlilerin yağ yakmak için kullandığı bitki çayı türüdür.

Goji Berry Üzümü Çayı:
Bir bardak sıcak suya bir çorba kaşığı kadar goji berry halk arasında bilinen tabiri ile kurt üzümü ekleyip içine birkaç damla kadar limon atıp sabahları aç karnına tükettiğinizde istahınızı azaltır ve metabolizmanızı maksimum düzeyde artırarak gün içerisinde yaktığınız kalori miktarına etki eder.