En Etkileyici Kadın Parfümleri

Chanel No 5

Zamanın gelmiş geçmiş en iyi kadın parfümü olan Chanel No 5 ilk öncelikle 1921’de gül, vanilya ve yaseminin eşşisiz buluşması fark edilerek Coco Chanel tarafından meydana getirildi. Kokusu büyüleyici olan bu kadın parfümü hakkında Marilyn Monroe’nun kendisine sorulan “Gece uyurken ne giyersiniz? “ sorusuna verdiği “Yalnızca Chabel NO 5“ cevabı akla geliyor. Etkileyiciliğinden şüphe duyamayacağınız parfümle bulunduğunuz ortama imzanızı atabilirsiniz.

L’air Du Temps By Nina Ricci

Mucizevi bir kokuya sahip olan L’air Du Temps parfümünün içerisinde gül, misk ve sandal ağacı kokuları bulunuyor. 1948’de satılmaya başlayan kadın parfümü hala piyasada vazgeçilmez bir yerde duruyor. Ünlü İtalyan oyuncu Claudia Cardinale’nin kullandığı parfüm L’air Du Temps bahar havasını ruhunuzun derinliklerin hissettiriyor.

Calvin Klein Euphoria

Bu parfümün en çekici yanı içindeki siyah maun, orkide ağacı ve nar üçlemesinden oluşan olağanüstü koku. Aslına bakarsanız Calvi Klein’nin kokuları arasından seçim yapmak oldukça zor. Ashley Olsen, Altın Küre ödülüne sahip olan Claire Danes ile Mena Suvari bu parfümü kullanan ünlü isimler arasında yer alıyor.

Just Cavalli

Roberto Cavalli Just Cavalli parfümünün kokusu seksi olarak tanımlanmakla birlikte oldukça baş döndürücü. Çekici kadınları tanımlayan Just Cavalli’nin içinde Tahittian Tiare çiçeği, portakal çiçeği, palissander ağacından elde edilen olağan üstü çekici bir koku bulunuyor.

Guerlain La Petite Robe Noire

Bu parfüm bir öncü. Masumiyetin yaramazlıkla karışan baştan çıkarıcı hikayesini işleyen zarif ve çekici bir kokuyu yansıtıyor. Çiçeklerle meyvelerin duygularla iç içe geçişi gül, portakal çiçeği, yasemin, misk kokularının çarpışmasıyla yaşanan bir zaferi temsil ediyor.

Kenzo Amour I Love You

Daphne Bugey’in yarattığı çiçeksi ve meyvemsi karışımın bir parfüme işlenişi hiç bu kadar anlamlı olmamıştı. Pembe greyfurtla beraber frenk üzümünün ilk başta fark edildiği koku gül, kiraz çiçekleri ve leylak ile ruhunuza işlerken sedir ve beyaz miskle ruhunuza dinginlik katıyor.