Basen Nasıl Eritilir?

Düzgün ve dik görünümlü kalçanız olsun istiyorsunuz ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Eğer öyleyse doğru yerdesiz. Özellikle güneşli ve tam denize girilmelik havalarda basenlerinizi çok dert ediyorsunuz.

Basen eritme bir hayli zor olsa da imkansız değil. Öncelikle kendinize düzgün bir basen eritme diyeti seçmelisiniz. Ancak aç kalsanız bile selülitlerinizle basen bölgesinde biriken yağlar çok fazla azalmaz.

Yaptığınız diyeti uyluk kaslarını harekete geçiren çeşitli egzersizlerle desteklemelisiniz. Tabi ki en önemli şart sabretmek ve hergün düzenli olarak egzersiz ve diyet yapmayı sürdürmek. Kısa sürmesini istiyorsanız her gün egzersiz yapmanız gerekiyor. Diyetleriniz de uygulanabilir potansiyel taşımalı.

İp atlama ve dans etme gibi uyluk bölgesini harekete geçiren ve yağ yakımına yönelik egzersizler daha iyi bir sonuç almanızı sağlayabilir. Ve şimdi de size basenleri hızlıca eritmek ve şekle sokmak için birkaç tüyo vereceğim.

*Günde 45 dakika tempolu yürüyüş yapın. 45 dakika boyunca egzersiz yaparsanyız vücudunuz geriye kalan 10 saat buyunca yag yakmaya devam eder.

*Asansör gibi tembellik yaratan aletleri tercih etmeyin. (Yürüyen merdivende bile olsanız yürüyün.)Her zaman asansör yerine merdivenleri kullanmayı tercih edin.

*Bisiklet sürmek oldukça hızlı bir kalça eritme yoludur. Sürekli bir şekilde basen bölgenizin üzerinde durmanız kalça eritmeniz için çok etkilidir. Bisiklet sürerken de bu bölgenin üzerine yoğunlaştığınızdan daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

*Hayvansal yağlar basen bölgenizde daha çok kilo toplayacağından ve selülite neden olacağından dolayı mutlaka uzak durmalısınız. Abur cuburdan da uzak durmanız gerekiyor.

*Koşmak kalça eriten diğerlerine göre daha kolay bir egzersizdir. Doğada koşmak hem size dinginlik verecek hem de kalçanızı şekle sokacaktır.

*Yoga ve pilates yapın. Pilatesle kalçanızın üzerine yoğunlaştığınız egzersizler yaparsanız hem vücudunuzu gevşetir hem de kalçalarınızın sıkılaşmasını ve düzgün bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

*Suyu her zaman içtiğinizden daha fazla tüketin. Hem daha az yemenizi sağlayacak hem de yağ yakımı için daha etkili olacaktır.

*İp atlayın ve dans edin. Çocukça olsa da oldukça faydalı ve basen bölgenizi harekete geçirecek olan bu uygulamayı düzenli yaptığınız taktirde sonucu kendi gözlerinizle göreceksiniz.