Cildinizi Canlı Tutmak İçin Yapmanız Gerekenler

Cildi canlı tutmak için bir çok yöntem bulunmaktadır.Bu makalemizde sizlere bunlardan bir kaçından bahsedeceğiz.Başta kadınlar olmak üzere herkesin belli derdi belirli bir yaştan sonra kırışıklıklar ve olduğundan daha yaşlı görünen bir cilttir. Ancak yazımızı dikkatlice okuyup işi uygulamaya dökerseniz bu durum sizin için problem yaratmayacaktır. Hem hangi birimi daha canlı, parlak ve pürüzsüz bir yüzün sahibi olmayı dilemeyiz ki?

Sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyorsanız cilt bakımı için cilt tipinize uygun olan bir maske türü seçmelisiniz. Böylelikle daha canlı, pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yağlı ciltler için yumurta akı

Yüzünüze çiğ yumurta akı sürer ve suratınızda 10 dakika beklettikten sonra yıkarsanız cildinizin daha gergin ve parlak olduğunu kendi gözlerinizle göreceksiniz. Bunu uyguladığınız taktirde aynı zamanda cilt lekelerinizi dengeleyerek sivilce ve siyah noktalara da veda edebilirsiniz. Yumurta akı kürü hafta en fazla 3 defa 2 günde bir olarak uygulanmalıdır. Bu kürü uygulayabilmek için cildinizin yumurtaya karşı hassas olup olmadığını kontrol edin. Fazla kaşıntı durumunda yüzünüzü hemen ılık su ile yıkayın.

Leke gideren yoğurt ve limon maskesi

Bir çorba kaşığı yoğurdun üzerine iki damla limon suyu damlatın ve karıştırın. Temiz olan yüzünüze sürün ancak gözaltlarına uygulamamaya özen gösterin. 20 dakika kadar bekleyin ardından ılık su ile iyice durulayın. Cilt tipinize uyan nemlendirici kremle işlemi sonlandırın. Haftada iki kez uygulamanız yeterlidir. Lekelerinizin 3-4 uygulamadan sonra açıldığını gözlemleyeceksiniz.

Göz altı morluklarınız için yoğurt suyu kullanın.

Yoğurt suyuyla ıslatmış olduğunuz iki parça pamuğu gözünüz alt kısmına koyun. Sırt üstü uzanırsanız işlem sizin için daha kolay olur. 5 dakika bekleyin ve yüzünüzü yıkayın.

Maden suyu cildinizi parlaklaştırır.

Cildi canlı tutmak için yapılması gerekenlerden bir diğeri ise maden suyu ile cildinizi yıkamak olacaktır. Maden suyu cilde canlılık katar ve daha canlı ve pürüsüz bir cilt için vereceğiniz savaşa yardım eder. Haftada 2 kez cildinizi maden suyu ile yıkayın ve 5 dakika sonra ılık su ile durulayın.

Ayva çekirdekleri yumuşak bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Bir ayvanın içerisinden alacağınız 4-5 adet çekirdeği yarım çay bardağı suyun içinde 1 gün süreyle bekletin. Su jöle kıvamına gelecektir. Bunun ardından temiz cildinize iki kat sürerek 15 dakika bekleyin ve sonra bol su ile yıkayın.

Bütün bu maskeler cildinize düzenli uyguladığınız taktirde o hep istediğiniz pürüzsüz cilde sahip olmanızı sağlayacaktır. Ancak unutmamanız gereken bir şey daha var. Düzensiz bir şekilde özellikle bol yağ içeren besinlerle beslendiğiniz taktirde cildiniz pürüsüz olmayı reddedecektir. Bu yüzden yediklerinize de dikkat etmelisiniz. Maskelerin sizin için uzun süre pürüsüz bir cilt sağlamasını istiyorsanız yağlı yiyeceklerden uzak durun.