Akrep Burcu Özellikleri

Genel Özellikler

Sadık bir yapıya sahip olmakla beraber oldukça yaratıcı bir kişilikleri vardır. Oldukça duygusal, çekici ve tutkuludur. Son derece baştan çıkarıcıdırlar. Sorumluluklarının bilincinde, sabırlı ve tutumludur. Oldukça işkolik bir özelliği olsa da sağlam bir kişilikleri vardır.

Yanlış gördüklerinde son derece yıkıcı ve acımasız olmaları oldukça dikkat çekicidir. Genellikle kıskanç, meraklı, sinsi ve açgözlüdür. Aşırı sahiplenici olmaları sinir bozucudur. Uyum konusunda zorluk çeker. Açık görüşlü bir yapıları yoktur. İnatçı, dalavereci ve alıngan yapıya sahiplerdir. Yönetici gezegeni Plüton olmakla beraber burç sembolü çöl akrebi olan akrep burcu negatif elektrik yayan su grubundandır. Sabit fikirlidirler. Yenilenme ve miras evi şeklinde nitelendirilen sekizinci evi temsil etmektedirler. Uğurlu sayıları 9, en sevdikleri renkler kırmızı ve siyahtır. Uğurlu saydıkları taşları opal rengi olmakla birlikte en sevdikleri gün salıdır. Kuşkucu olmalarına rağmen inandıkları şeyin peşinden giderler. Girdikleri işi tek başlarına sürdürmeyi sevmezler. İstediklerini elde etmek için dolambaçlı ve sinsilik kokan yollara başvurabilirler.

Akrep Burcu İş Hayatı

Hırs kokan kararlı yapıları sayesinde iş yaşantılarında başarıyı yakalayabilirler. İş hayatlarında her zaman üst düzeye çıkmak ister. Para onlar için son derece önemlidir. Para onlar için istedikleri şeyleri elde etmenin bir yoldur. Maddiyatın kendilerine kattığı güç olmazsa olmazlarıdır. İstediği şeyi elde etmek için kazancını hemen harcayabilecek yapıdadır. Emir almak onlara göre olmasa da uyum sağlayabilirler. Eğlenceli işleri çok severler.

Akrep Burcu Aşk Hayatı

Kendilerinden emin tavırları onları kibirli gösterebilir. Fakat kibirli görünüşleri duygularını gizlemek için ördükleri bir duvar niteliği taşır. Akrep burcu insanı her insan gibi sevilmek istiyor olsa da içlerinde bir yerde mazosişt ruhları vardır. Bağımsızlık ve özgürlük onlar için çok önemlidir ancak bunu saklarlar.İnsanların çok bağımsız ruhlu olmayı bir kusur gibi algılamalarından korkarlar. Sevildiğini tam anlamıyla hisseden Akrep insanı oldukça tutkulu bir aşık olacaktır.

Akrep Burcu Aylık Yorumu

Kariyerinizle ilgili bazı gelişmeler olacaktır. Bazı planlarınız için sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Fikrinizin değişmesinden her ne kadar hoşlanmasanız da zorunda kalabilirsiniz. Esnek yapınız ve olaylar karşısındaki duruşunuzla diğerleri size büyük hayranlık besleyecektir.

Aşk hayatınızla yaratıcılık isteyen işleriniz ya da çocuklarınız hakkında gelişen konular gecikmelere oldukça açık. Sizi kıskanan insanlar olabilir. Ancak evinizle ve ailenizle ilgili olumlu sonuçlar gerçekleşecek. 17 Nisan ile 30 Haziran arasında, gezegenlerin konumu sebebiyiyle bazı yenilikçi girişimler yapmayın. Yeni başlangıçlara yelken açmanız da bu tarihler arasında doğru değil.

Akrep Burcu Haftalık Yorumu

Eski arkadaşlarınızla görüşebilir, kısa vadeli yolculuklara çıkabilir, sevdiğiniz insanla romantik planlar yapabilirsiniz. Yeni biriyle tanışabilir ve imajınızla ilgili ufak değişikliklere gidebilirsiniz. Ek gelir elde edebilir ya da maaşınıza zam almak gibi maddi boyutta yeni kazanımlarınız olabilir. İş hayatınızla ilgili ödüller elde edebileceğiniz bir haftadasınız.

Akrep Burcu Günlük Yorumu

Ailenizle ya da milletinizle alakalı konular bu hafta ön planda. Sabahları ara ara huzursuz olabilirsiniz. Gece saatlerinde bu huzursuzluk artış gösterip sizi uyutmayabilir. Uyumadan önce duş almanızda fayda var. Negatif düşünceleri kafanızdan atmanıza yardımcı olacaktır. Ani gelişen bazı durumlarda hızlı düşünmenin getireceği yanlışlar, ani tepkilere bağlı olarak ufak çaplı tartışmalara neden olabilir. Uzlaşma ya da yaratıcılık gerektiren konularla ilgili pozitif anlamda bir enerji akışı söz konusu.

Not: Gezegenlerin içinde bulunduğu açılardan dolayı bazı burçlar aynı özellikleri gösterirler.