Hamile Kalmak İçin Yapılması Gerekenler

Hamilelik durumu için kadının da erkeğin de yapması gereken bazı durumlarlar vardır. Örneğin sigara,uyuşturucu, alkol gibi maddeler sperm sayısını %20 oranında azaltır. Dar pantolan ve dar çamaşırlar giymek de sperm sayısını olumsuz etkileyen faktörler arasındadır.

Kadınlar ise hamile kalmak için vücutlarına dikkat etmelidirler. Kadınlar kendilerini gerek ruhsal anlamda gerek ise fiziksel anlamda gebe kalmaya hazırlamalıdır. Tabi öncelikle stresten uzak durulmalıdır. Stresi günümüzde her hastalığın başlangıcı hatta nedeni olarak adlandırıyorum ben. Stres tüm hastalıkların içinde barınan en kötü faktör olduğu gibi hamile kalmanızı da engelleyebilir.

Hamile kalmak isteyen kadın ilk olarak yediği besinlere dikkat etmelidir. Organik besinlere dost olmalıdır. Bunun nedenini düşünecek olursak büyük şehirde yaşayan kadınlarda hamile kalamama oranı daha çok iken bu köyde yaşayan kadınlarda oldukça az görülmektedir. Köyde yaşayan insanların stressiz, sakin ve huzurlu hayatları iyi bir hamilelik dönemi sunmaktadır. Hamile olmak isteyen kadınlar bütün vitaminleri almayı da unutmamalıdır. Vücut ne kadar vitamin depo ederse bebeklere o kadar yarar sağlar.

Hamile kalmak için kadının yapması gerekenlerden birisi gebe kalınma ihtimali yüksek olan günlerde ilişkiye girmelidir. Düzenli adet gören bir kadının hamile olma ihtimali fazla olan günler adet olduktan sonraki 13.-14.-15. günlerdir. İlişki anında kadın da erkek de stres yaşamamalıdır.

İlişkinin ardından kadın hemen ayağa kalkmamalı ve yaklaşık beş dakika boyunca karın bölgesine masaj yapmalı ve ayaklarını da yukarıya kaldırmalıdır. Bunu yaparsanız spermin rahme daha çabuk girmesiyle ve yumurtayla döllemesi olasılığı artmış olur. Spermin en hareketli olduğu zaman sabah saatleri olduğundan sabahları ilişkiye girmeniz yararlı olacaktır.

Hamile kalabilmek için bilimsel kanıtlanmışlığı olmayan ancak bunları deneyerek gebe kalan kadınlar da bulunmaktadır. Mesela incir yumurta çatlatıcı özellik taşıması sebebiyle hamile kalmayı kolaylaştırmak mümkün olabilir. Kuru soğan, bal, çörekotu, tarçın gibi besinleri de deneyerek pozitif sonuç elde eden kadınlar bulunmaktadır. Bu besinlerin, sperm hızını artırma, yumurtalıkları koruyarak, yumurtalık kalitesini arttırma gibi hepsinin ayrı ve farklı bir faydası bulunduğu görülmüştür.